tynk bawełniany

 

 

Tynk bawełniany to sposób na szybkie i niestandardowe wykończenie ścian wewnętrznych. W jego składzie dominują minerały naturalne, które dobrze dopasowują się do współczesnych Eko trendów. W poniższym artykule wskażemy, gdzie warto stosować tynki japońskie, gdzie można je kupić, jak je nakładać, jakie są ich główne atuty, cena oraz podstawowe wymagania użytkowe.

 

Co to właściwie jest tynk bawełniany?

Jest to dość nietypowa nawierzchnia ścian. Japoński tynk ozdobny łączy w sobie zalety tynku tradycyjnego oraz tapety. Często określamy go mianem tapety natryskowej lub tapety japońskiej. W składzie tapet japońskich znajdziemy bawełnę, jedwab, włókna celulozowe, włókna mineralne, barwniki oraz ewentualne dodatki ozdobne. Dlatego tynk japoński często jest też nazywany tynkiem bawełnianym.

 

 

Tynk bawełniany dobrze maskują wszelkie rysy, ubytki i nierówności ścian. Ich zaletą jest również to, że w każdej chwili można usunąć je ze ściany (na mokro). Co więcej, są wielokrotnego użytku – wystarczy je zwilżyć, zeskrobać, a zdjętą masę wymieszać z letnią wodą i można ją nanieść w innym miejscu. Jeśli podczas układania w opakowaniu zostanie trochę tynku, warto zostawić go (w szczelnie zamkniętym pudełku) do ewentualnych napraw, gdy na przykład zarysujemy tynk meblem.Konserwacja tynków japońskich nie jest skomplikowana. Te lakierowane można czyścić wilgotną ściereczką, z pozostałych (pozostawionych bez wykończenia) brud usuwa się odkurzaczem z miękką szczotką. Miejsca, które się trwale zabrudziły lub zniszczyły, można ponownie pokryć warstwą tynku. 

TJ pochodzi z Japonii, gdzie był stosowan
y już kilka wieków temu. Jest to mieszanka naturalnych składników – strzępków bawełny, jedwabiu, włókien mineralnych lub celulozowych, dlatego jest też często nazywany tynkiem bawełnianym. Sprzedawany jest najczęściej w postaci suchych mieszanek, do których trzeba dodać pigment koloryzujący i wodę, a czasem również klej.

Ostateczny wygląd tynk bawełniany zależy od składników dekoracyjnych dodanych do mieszanki – mogą to być na przykład barwniki, piasek kwarcowy, a także płytki miki. Dzięki nim powstają oryginalne wzory, a paleta dostępnych kolorów jest bardzo bogata.

tynk bawełniany

www.poldecor.com

Tynk bawełniany

TYNK bawełniany

12 grudnia 2020
Wstrzymujemy bloga - czasowo - nie dajecie nam wytchnienia :) Mamy obecnie tyle pracy i zleceń, że postanowiliśmy mniej poświęcać czasu na pisanie, a więcej dla naszych Klientów. Kiedy wrócimy?
01 listopada 2020
Czy egzotyka musi być droga? - sprawdzamy Zanim zaczniemy, mała uwaga - podane ceny mają charakter jedynie informacyjny. Wiele czynników ma wpływ na ich wysokość. Ceny zależą najczęściej od pory