Allegro tapety 	allegro tynk

Płynna tapeta tynk wewnętrzny

Płynna tapeta tynk wewnętrzny

Płynna tapeta tynk wewnętrzny

Płynna tapeta tynk wewnętrzny

Gdzie stosuje się tynk japoński?

Tynk japoński ze względu na swoje właściwości znajduje bardzo szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz. Jest ceniony za walory estetyczne, jak i właściwości, dzięki którym tapetę z kraju kwitnącej wiśni można zastosować prawie w każdym pomieszczeniu. Ten ozdobny materiał wykończeniowy doskonale sprawdzi się w salonie, pokoju alergika, czy też w kuchni lub łazience, a nawet urzędzie czy przychodni. Wszechstronność tynku bawełnianego sprawia, że będzie funkcjonalny niemalże w każdych warunkach.

W jakim pomieszczeniu tapeta natryskowa będzie najlepszym rozwiązaniem?

Tam, gdzie ścian nie można pomalować zwykłą farbą ze względu na zły stan - powierzchnia jest popękana, nie była wcześniej szpachlowana i jest chropowata lub ma widoczne ślady użytkowania. Tapeta natryskowa w zależności od rodzaju dekoracyjnych dodatków może być bardzo elegancka lub subtelna i delikatna, dlatego bez problemu można ją dopasować do budynków o różnym przeznaczeniu - również ze względu na dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i możliwość szybkiej naprawy powstałych ubytków. Kolejną ważną cechą jest łatwość usuwania wszelkich zabrudzeń. Materiał ten doskonale sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej, a także w pokojach dziecięcych, w których na ścianach często goszczą różne arcydzieła, a także odciski palców dzieci. Może być zastosowany w pokoju alergika, gdyż jest w 100% naturalny, nie wydziela żadnych zapachów, nie pyli, jest antystatyczny (nie przyciąga kurzu i innych osadów), reguluje wilgotność powietrza. Nałożony w budynkach narażonych na wstrząsy np. w pobliżu kopalni, pracuje na ścianie, a więc nie pęka i nie odpada. Kuchnia i łazienka to również pomieszczenia, w których doskonale się sprawdzi. W tym wypadku należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu płynnej tapety lakierem bezbarwnym, dzięki któremu powierzchnia stanie się odporny na wilgoć i parę. Przedpokój i klatka schodowa to również pomieszczenia, w których ściany są narażone na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne, przy czym na przedpokoju szczególnie w pobliżu drzwi i miejsca, w którym zostawiamy mokre i zabłocone buty warto tapetę zabezpieczyć lakierem bezbarwnym.

Jak wybrać wzór i kolor?

Wybór tynku bawełnianego nie powinien być przypadkowy, w zależności od barwy, a także faktury i składników ozdobnych może nadać zupełnie inny charakter pomieszczeniu. Różnorodność faktur i dodatków, a także bogata kolorystyka pigmentów są jednocześnie zaletą i pułapką dla osób zdobiących ściany tym materiałem. Odpowiednio dobrany może optycznie powiększyć przestrzeń, sprawić, że salon nabierze blichtru, ze zwykłego pokoju dziennego stanie się elegancką przestrzenią w stylu glamour. Sypialnia stania się przytulna, kuchnia i łazienka zyskają indywidualny charakter, a pokój dziecięcy stanie się lekki i przestronny. Nieumiejętnie dobrany może jednak przytłoczyć pomieszczenie, sprawić, że stanie się ciemne i ciasne.

Jak zatem dobrać tynk japoński?

Do małych pomieszczeń o przeznaczeniu osobistym jak sypialnia czy pokój dziecka warto wybrać tapetę płynną z niewielkimi strzępkami bawełny lub jedwabiu. Jeśli lubicie by ściany błyszczały duże połyskujące kryształki czy miki zamieńcie na delikatny brokat. Warto pamiętać, że ciemne kolory optycznie zmniejszają, a więc w niewielkich pokojach warto postawić na jasne barwy, biele, szarości, beże i bardzo delikatny róż. W takiej kolorystyce nawet niewielka przestrzeń będzie się wydawała jasna i przestronna.

Duże pokoje dzienne możemy natomiast dekorować tynkiem japońskim o większej fakturze, choć te z naprawdę dużym wzorem najlepiej sprawdzą się jednej ścianie, którą chcemy uwydatnić. Doskonałym rozwiązaniem jest również wydzielenie poszczególnych stref w pomieszczeniu za pomocą płynnej tapety. W tym celu możemy położyć tynk również na suficie. Warto wówczas zdecydować się na jasną barwę, która nie obniża optycznie pomieszczenia. Tynk pięknie podkreśli strefę jadalną lub kącik czytelniczy wydzielony w salonie. Jeśli chcecie uzyskać efekt glamour polecamy wybrać jeden z dodatków ozdobnych, czyli różne błyskotki, gruby brokat, czy duże kawałki miki.

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których możemy trochę zaszaleć ze wzornictwem i kolorem i fakturę, pod warunkiem jednak, że tynk występuje w zastępstwie kafelków, a nie jako ich uzupełnienie. Eksperci są zgodni, że w każdej kuchni i łazience powinien być jeden mocny element dekoracyjny. Niegdyś były to głównie płytki ścienne z różnymi dekorami. Od kilku lat coraz śmielej wykorzystujemy inne materiały zabezpieczające ściany przed wilgocią. Tapeta natryskowa z dużą fakturą i bogatymi ozdobami spokojnie może konkurować z najpiękniejszymi grafikami na szkle lacobel czy kafelkami. Pamiętajmy jednak, że zarówno w kuchni, jak i w łazience warto zabezpieczyć tynk japoński lakierem.

tynki japońskie

tynki japońskie
www.poldecor.com

Poldecor

Płynna tapeta tynk wewnętrzny

Płynna tapeta tynk wewnętrzny