Poldecor

Poldecor

Poldecor

Poldecor

Tynk japoński to ciekawy materiał do wnętrz - jednocześnie praktyczny i dekoracyjny. W szerokiej gamie wzorów każdy może znaleźć coś dla siebie - zarówno zwolennicy stylu klasycznego, jak i wielbiciele nowoczesności.

Tynki japońskie są znane i popularne na całym świecie (np. w Niemczech, Belgii, Irlandii, Kanadzie, USA, Brazylii).

Tynk japoński - szybkie wykończenie domu i mieszkania

Gipsowanie i szlifowanie ścian i sufitów najczęściej znacznie opóźnia moment wprowadzenia się mieszkańców. Tynk japoński, który można nakładać na goły beton, tynk lub warstwę farby, pozwoli uniknąć stosowania gładzi gipsowych. Można go również nanosić na inne powierzchnie - np. płyty gipsowo-kartonowe, drewno i płyty drewnopochodne, metal czy styropian. Warto wiedzieć, że tynk bawełniany nadaje się do pokrycia powierzchni nietypowych, o nieregularnych kształtach, jak np. belki konstrukcyjne, gzymsy, kolumny, a nawet kominki.

Dowiedz się: Jak odnowić wytapetowaną ścianę?

Tynki bawełniane bardzo łatwo nakładać - nie wymaga to specjalnych umiejętności, można więc samodzielnie wykończyć pomieszczenia, a zaoszczędzone dzięki temu środki przeznaczyć na inne potrzeby. Profesjonalnego wykonawcę warto zatrudnić jedynie w sytuacji, gdy zależy nam na czasie. 

Remont bez bałaganu - co jest tynk japoński?

Większość z nas obawia się remontów i chaosu, jaki się z tym wiąże. Metamorfoza wnętrza będzie łatwiejsza, gdy zastosujemy odpowiedni materiał na ściany i sufity.

Tynk japoński nie powoduje powstawania pyłu, ponieważ nie wymaga nakładania gładzi ani szlifowania. Nazywany jest też tynkiem bawełnianym, a także płynną tapetą. Jest to mieszanina naturalnych składników: włókien bawełnianych, celulozowych, jedwabnych. To produkt niebrudzący, dzięki czemu nie trzeba zakrywać mebli czy podłogi podczas prac remontowych - nawet jeśli fragmenty masy spadną na posadzkę podczas nakładania, wystarczy zetrzeć je ściereczką. Tynk jest ekologiczny i bezwonny, dlatego można bezpiecznie spać w pomieszczeniu nawet świeżo po nałożeniu materiału.

Jak usunąć tynk japoński ze ściany?

Tynk japoński jest praktyczny - spodoba się osobom, które lubią częste zmiany, bo kolory na ścianach szybko im się nudzą, jak również tym, którzy po wykończeniu nim ścian przez najbliższych kilka lat nie planują remontu.

Tynk japoński łatwo usuwa się ze ściany - wystarczą do tego woda, proste narzędzie do rozpylania, jak np. zraszacz do kwiatków, paca plastikowa oraz chwila cierpliwości, aby materiał wchłonął wodę i uzyskał konsystencję zbliżoną do tej, którą miał w dniu nakładania. Tynk japoński jest też trwały, co wynika m.in. z antystatyczności materiału, na jego powierzchni nie zbiera się więc kurz. Produkt może zatem utrzymać się na ścianie ok. 10-12, a nawet 15 lat.

Tynk bawełniany równie łatwo da się naprawić - uszkodzone miejsce należy zmoczyć, odczekać chwilę, po czym zatrzeć je ponownie pacą plastikową. W przypadku mocnych zabrudzeń można wymienić tylko części tynku, bez konieczności naprawiania całej ściany. Włókna bawełniane, które nakładają się na siebie wzajemnie, skutecznie zakryją miejsce uszkodzenia, pozostawiając wrażenie jednolitej powierzchni bez żadnych łączeń.

 

Dostępne kolory Poldecor

Poldecor

Poldecor

Do góry